factory customized 6inch Melamine Sushi Plate for Australia Importers
factory customized 6inch Melamine Sushi Plate for Australia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
That has a positive and progressive attitude to customer's interest, our organization consistently improves our products quality to satisfy the demands of shoppers and further focuses on safety, reliability, environmental specifications, and innovation of factory customized 6inch Melamine Sushi Plate for Australia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Italy , Jeddah , Madrid , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to in your case of fantastic good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We have been confident that we've been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.24reviewing.com/berry-spoons
http://www.24reviewing.com/berry-spoons
Click on the link to compare the best Berry Spoons.
RSVP Monty’s Berry Stainless Steel Serving Spoon
Pfaltzgraff Winterberry Dolomite Spoon Rest
VIETRI Old St. Nick Spoon rest
Stainless Steel Heart Shaped End Table Spoon Silver Tone
Depression Style Strawberry Design Jadeite Spoon Holder Rest NEW
Catalyst Contour Tool-Mint C-63
Spring Handle Ice Cream Maker Scoop Spoon Silver Tone
Stainless Steel Moon Star Pattern Spoon for Couple A Pair
Paula Deen Signature Kitchen Tools Melamine Solid Spoon, Blueberry Speckle
REPOUSSE BY KIRK STERLING SILVER ICED TEA SPOON 7 5/8″
We feel easy to cooperate with this company, the supplier is very responsible, thanks.There will be more in-depth cooperation.











