Factory Cheap price melamine two tone cups to Ecuador Manufacturer
Factory Cheap price melamine two tone cups to Ecuador Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 380ml Melamine Two Tone Cups |
| Item No. | CP007 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Capacity | 380 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7 |
| Shipping Weight (kg) | 8.2 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
"Control the quality by the details, show the strength by quality". Our company has strived to establish a highly efficient and stable staff team and explored an effective quality control process for Factory Cheap price melamine two tone cups to Ecuador Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Pakistan , UK , Sao Paulo , Our professional engineering group will always be ready to serve you for consultation and feedback. We're able to also offer you with absolutely free samples to meet your requirements. Finest efforts will likely be produced to offer you the ideal service and goods. For anyone who is thinking about our company and merchandise, be sure to contact us by sending us emails or contact us quickly. As a way to know our merchandise and firm. lot more, you can come to our factory to find out it. We'll always welcome guests from all over the world to our business to build company relations with us. Be sure to feel free to get in touch with us for business and we believe we've been intending to share the top trading practical experience with all our merchants.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
- WELCOME BACK TO THE BEGINNING OF ONE OF THE BIGGEST BATTLES EVER!! LET THE GAMES BEGIN
Test Tube’s: Beautiful Spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HTwsHYmqFjaiYC6DLMSr_ZP-UV0Luf9IQ54uEFuycYk/edit?usp=sharing
- Like the video to show support for this camp!
- Subscribe to receive notifications for future videos!
===================
==The Priceless Prodigies==
Test Tube- Mariobrosaa Productions
(OC) TNT- SilverKoopa888
Rocky- Awesomez53
(OC) Relish- PhantomJax
Lime- Zorcario Ramirez
Eraser- ThePikaCrafter
Sugary- DangerDin0
Rainbow- Julian Madden
Pie- Dj Beta
Naily- Shatterdpixel
Pumpkin- Jacob Fairclough
(OC) Sandcastle- Objects Gamers
==The Pun-Beatable==
Stinky Cheesy- Snoop Frogg
(OC) Ipod- Cactus Power
Tennis Ball- AnimationField
Trashy- zRAGE
Lollipop- joebro78
Gelatin- AnimationArtist
(OC) Popsicle Stick- Ornage Pne
Balloon- (taken)
Cheesy- Andy Pham
Walnut- (taken)
==The Spectacular Spikes==
Spikey Mervert- pokpower8
Audacity- OmegaPsi
Tumbleweed- Mangle FNAF/Gelatin BFDI
Lava Bucket- WhaiJay
Base Ball- Julio Cesar Augusto Gomes
Light Bulb- KatanaJohn
TV- American Camper
Strawberry Shortcake- SoocieSoocie
Scroll- Ben1178
Mirror- qwertp
Snow Globe- SergeantSnivy
==Team OBJECT==
Bubble- Samer Gamer
Tear Drop- RedBreloom
(OC) Liverpool- Hughheseyboy 103
Lantern- jklw ![]()
Loggy- TheOnlyBoxThatSubs
Boombox (BOTO)- Eth Kog
Shelly- 2004froggy CP AJ
Clock- A Doctor Who
Map- 2 2
Tiki- Hunter King
Pillow- (taken)
=Team Dead Velvet Cake=
Printer- SubscrubeSubscibedUnsubscibe
Soccer Ball- Memerific Boy
(OC) Fountain Pen- TDSwaggyBoy
Cake- Cool Mac Gaming
Watermelon- Ieatpie Productions
Paper- QmanTheGamer
Compass- John zhao
Marker- ETHANGAMER TV
Shovel- KirbyRider1337
Toast- Rival Race
Candy- MLGFlames 300
Flower- Shardzatic
===================
BASEMENT:
Drummy- Ice Skillz
Poptart- Kenneth Aldrich
Apple- HurricaneHunterJackson
Popcorn- (taken)
(OC) Deodorant- Jack Starrett
Book- Alex Canine
Tree- TheIslandofAnimations!
Taco- Marble Mania Productions
===================
I only own the characters from OSI. The other 56 belong to their respective creators.
Music:
- Adventure Time by Panda Eyes and Teminite
- Weasley Old Weasel by teknoaxe
- Scaring the Bejeezus Out of Your Orchestra by teknoaxe
- Lost Dreams by Yaverclap
♫ Download Link ♫
➥http://click.dj/wearesolstis/soap
Add our Snapchat: trapnation
♫ Buy The Original ♫
➥iTunes: http://smarturl.it/MelanieCryBaby
➥Spotify: http://smarturl.it/S_MelanieCryBaby
➥Google Play: http://smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
➥Amazon: http://smarturl.it/A_MelanieCryBaby
♫ Support Trap Nation ♫
♦https://nations.io
♦http://twitter.com/alltrapnation
♦http://facebook.com/alltrapnation
♦http://soundcloud.com/alltrapnation
♦http://instagram.com/trapnation
♦https://vine.co/u/934469325727879168
♦http://trapnation.spreadshirt.com
♦snapchat: trapnation
♫ Support The Producer ♫
●https://soundcloud.com/wearesolstis
●https://instagram.com/wearesolstis
●https://www.facebook.com/solstis.music
●https://twitter.com/wearesolstis
♫ Support Melanie Martinez ♫
●https://soundcloud.com/melaniemartinezmusic
●https://www.facebook.com/melaniemartinezmusic
●http://twitter.com/melanielbbh
●https://www.youtube.com/channel/UC2YnEq5Fc5_zEO6bo0oNzCQ
♫ Background Link ♫
➥http://alpha.wallhaven.cc/wallpaper/248021
If you need a song removed on my channel, please e-mail me.
WARNING: These videos may cause people with photosensitive epilepsy to convulse in seizures. Viewer discretion is advised.
The factory can meet continuously developing economic and market needs, so that their products are widely recognized and trusted, and that's why we chose this company.











