Factory Cheap price melamine shot glasses Export to Cyprus
Factory Cheap price melamine shot glasses Export to Cyprus Detail:
| Specification | |
| Item Name | 2oz Melamine Solo Shot Glasses |
| Item No. | CP009 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,160pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 4.8 cm |
| Height | 5.6 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We will devote ourselves to providing our esteemed customers with the most enthusiastically thoughtful services for Factory Cheap price melamine shot glasses Export to Cyprus, The product will supply to all over the world, such as: Vancouver , Paris , Egypt , Our products are mainly exported to Europe, Africa, America, the Middle East and Southeast Asia and other countries and regions. We have enjoyed a great reputation among our customers for quality products and good services.We would make friends with businessmen from at home and abroad, following the purpose of "Quality First, Reputation First, the Best Services."
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Набор керамических ножей – https://ru.aliexpress.com/item/Ceramic-Knife-Set-3-4-5-6-inch-Paring-Fruit-Ceramic-Knives-with-Peeler-and-Covers/32297735352.html?spm=2114.14010208.99999999.299.IGLzvc и https://ru.aliexpress.com/item/High-Quality-Kitchen-Ceramic-Knife-set-3-4-5-6-inch-White-Blade-Paring-Fruit-Vege/32392478373.html?spm=2114.14010208.99999999.306.IGLzvc
Точилка для ножей – https://ru.aliexpress.com/item/Hot-New-Mini-Ceramic-Rod-Tungsten-Steel-Camp-Pocket-Kitchen-Knife-Sharpener-Tool-Free-Shipping/32320085702.html?spm=2114.13010608.0.0.RzYz31
Терка для чеснока – https://ru.aliexpress.com/item/Stainless-Steel-Garlic-Presse-Vegetable-Grater-Cutter-Helper-Stir-Garlic-Peeler-Multifunctional-Cooking-Tool-Sushi-Flavour/32654419907.html?spm=2114.14010208.99999999.262.UfrQXR
Губки меломиновые – https://ru.aliexpress.com/item/50pcs-lot-Magic-Sponge-Cleaner-Eraser-Cleaner-Super-Clean-20-30-10cm-Grey-esponja-limpeza-Melamine/32295548671.html?spm=2114.13010608.0.0.4flm3k и https://ru.aliexpress.com/item/Melamine-Sponge-Magic-Sponge-Eraser-Melamine-Cleaner-Eco-Friendly-White-Kitchen-Magic-Eraser-2015-New-10pcs/32326319650.html?spm=2114.13010608.0.0.rpULQw
Мочалки для посуды – https://ru.aliexpress.com/item/Fashion-Heaven-10X15cm-10pcs-NEW-Kitchen-Home-Scouring-Scour-Scrub-Cleaning-Pads-Random-Color-jul-1/32691665408.html?spm=2114.13010608.0.0.EUDEhQ
Лопатки для теста – https://ru.aliexpress.com/item/New-3Pcs-set-Plastic-Dough-Icing-Fondant-Scraper-Cake-Decorating-Baking-Pastry-Tools-Plain-Smooth-Jagged/32499993305.html?spm=2114.13010608.0.0.M5c6O2
Силиконовые подставки под горячее – https://ru.aliexpress.com/item/Multifunctional-Round-Alveolate-Non-Slip-Heat-Resistant-Mat-Coaster-Cushion-Place-Mat-Pot-Holder-Table-Silicone/32664198609.html?spm=2114.13010608.0.0.jTzL0U
Силиконовые перчатки – https://ru.aliexpress.com/item/TTLIFE-1piece-Heat-Resistant-Silicone-Glove-Cooking-Baking-BBQ-Grill-Glove-Oven-Mitt-Baking-glove-Red/32767182470.html?spm=2114.13010608.0.0.lohnOq
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!











