2017 wholesale price melamine soap dish Supply to Florence
2017 wholesale price melamine soap dish Supply to Florence Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our primary target will be to provide our clients a serious and responsible small business relationship, supplying personalized attention to all of them for 2017 wholesale price melamine soap dish Supply to Florence, The product will supply to all over the world, such as: Colombia , azerbaijan , Houston , Our company has always insisted on the business principle of "Quality, Honest, and Customer First" by which we have won the trust of clients both from at home and abroad. If you are interested in our products, please do not hesitate to contact us for further information.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4: Kitchen amp; Dining..
For more details please visit: http://review.sekut.top/-lenox-butterfly-meadow-measuring-cups-set-of-4-kitchen-dinin-B009LJWX9C.html Thank You!
Great Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Review
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin For Sale
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Unboxing
Review Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Product
https://www.youtube.com/watch?v=http://review.sekut.top/-lenox-butterfly-meadow-measuring-cups-set-of-4-kitchen-dinin-B009LJWX9C.html#
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!











