Excellent quality for melamine gift ashtray to Jamaica Factories
Excellent quality for melamine gift ashtray to Jamaica Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
With a sound business credit, excellent after-sales service and modern manufacturing facilities, we have earned an excellent reputation among our customers across the world for Excellent quality for melamine gift ashtray to Jamaica Factories, The product will supply to all over the world, such as: Vietnam , Mauritius , Spain , Now, we professionally supplies customers with our main products And our business is not only the "buy" and "sell", but also focus on more. We target to be your loyal supplier and long-term cooperator in China. Now, We hope to be the friends with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
By Bigkitchen Featured Home Décor
More Deals Details: https://clipadvise.com/deal/view?id=Amazon-bigkitchen-Home-D%C3%A9cor-2017
Shop for Featured Home Décor By Bigkitchen Spring 2017 Collection
Seasonal Spingtime Rabbit 30 x 18 Inch Coir Doormat Spingtime Rabbit 30 x 18 Inch Coir Doormat
Luxury Vintage Style Magnifying Glass 6 Piece Set Style Magnifying Glass 6 Piece Set
China Village Blue Porcelain Fish Chopstick Rest, Set of 6 Blue Porcelain Fish Chopstick Rest, Set of 6
HIC White Porcelain 5 Inch Round Ramekin, Set of 6 Porcelain 5 Inch Round Ramekin, Set of 6
Large Dark Gray Melamine Tabletop Cigarette Ashtray Melamine Tabletop Cigarette Ashtray
Vintage Western Horse Head Weathered Cast Iron Bookends Set of 2 Horse Head Weathered Cast Iron Bookends Set of 2
Two Candle Vintage Black Wrought Iron Wall Sconce, Set of 2 Vintage Black Wrought Iron Wall Sconce, Set of 2
Complete Kitchen Blue Glass Dimple Bottle Bail Blue Glass Dimple Bottle Bail
Porcelain 3 Piece Boys Surf Bathroom Set Boys Surf Bathroom Set
Try also: #SeasonalSpingtime, #LuxuryVintage, #ChinaVillage, #HicWhite, #LargeDark, #VintageWestern, #TwoCandle, #CompleteKitchen, #Porcelain3
The factory has advanced equipment, experienced staffs and good management level, so product quality had assurance, this cooperation is very relaxed and happy!











