Excellent quality for melamine divided tray for Romania Factory
Excellent quality for melamine divided tray for Romania Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 15.5inch Melamine Divided Tray |
| Item No. | TR088 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We have been committed to offering easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for Excellent quality for melamine divided tray for Romania Factory, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia , India , Dubai , We can meet the various needs of customers at home and abroad. We welcome new and old customers to come to consult & negotiate with us. Your satisfaction is our motivation! Let us work together to write a brilliant new chapter!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ซุปเปอร์แวร์ ซุปเปอร์ ซันเดย์ 14/02/2016 Happy Valentine Day ที่สาขาชลบุรี กับบรรยากาศ หวานแหวว เข้ากับเทศกาล ทั้งสินค้า สาขาตกแต่งหัวใจ และ สินค้า ที่เข้ากับเทศกาลแห่งความรัก ของขวัญซุปเปอร์แวร์ มีเยอะมากๆ
*รับสมัครสมาชิกทั่วประเทศ รับสินค้าปลายทางได้ที่ 7-11 ทุกสาขาสะดวก
เพิ่มเติม ติดต่อ กุ้ง ศรีไทยซุปเปอร์แวร์ ผจก.หน่วยอาวุโส
083-1116652 โทรและ ไอดี
We have been engaged in this industry for many years, we appreciate the work attitude and production capacity of the company, this is a reputable and professional manufacturer.











