Europe style for Melamine toothbrush holder for Philippines Manufacturer
Europe style for Melamine toothbrush holder for Philippines Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We also present product or service sourcing and flight consolidation products and services. We have our possess manufacturing facility and sourcing place of work. We can easily supply you with almost every type of product or service connected to our item variety for Europe style for Melamine toothbrush holder for Philippines Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Ethiopia , Sweden , Liverpool , Why we can do these? Because: A, We are honest and reliable. Our products have high quality, attractive price, sufficient supply capacity and perfect service. B, Our geographical position has a big advantage . C, Various types: Welcome your inquiry, It will be highly appreciated.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Steve Dedman, wallpaperer on ITV1′s Peter Andre’s 60 Minute Makeover, shows us how to paste wallpaper to a professional standard.
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!











