Europe style for melamine dinnerware set for Cyprus Manufacturer
Europe style for melamine dinnerware set for Cyprus Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4pcs Melamine Dinnerware Set |
| Item No. | TZ008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 30 cm |
| Width | 30 cm |
| Height | 10 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.2 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We're proud from the higher client fulfillment and wide acceptance due to our persistent pursuit of high quality both on product and service for Europe style for melamine dinnerware set for Cyprus Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Lyon , Azerbaijan , Kenya , Our technical expertise, customer-friendly service, and specialized merchandise make us/company name the first choice of customers and vendors. We've been looking for your inquiry. Let's set up the cooperation right now!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Si a tu hija le gusta Hello Kitty regálale para que coma con este kit de su gatita favorita, el kit incluye:
*1 plato llano de diámetro 23.5cm
*1 plato hondo de diámetro 20.5cm
* 1 vasos de 24cl
http://www.cosasderegalo.com/products/gift-box-hello-kitty-sweet-heart-sanrio
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.











