Discount wholesale melamine soap dish for Mexico Manufacturers
Discount wholesale melamine soap dish for Mexico Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
It can be our accountability to satisfy your preferences and competently provide you. Your satisfaction is our greatest reward. We are searching ahead towards your visit for joint growth for Discount wholesale melamine soap dish for Mexico Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: New Orleans , Germany , Russia , Our organization. Situated inside the national civilized cities, the visitors is very easy, unique geographical and economic situations. We pursue a "people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, construct brilliant" organization. hilosophy. Strict top quality management, fantastic service, reasonable cost in Myanmar is our stand on the premise of competition. If vital, welcome to make contact with us by our web page or telephone consultation, we've been likely to be pleased to serve you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!











