Discount wholesale melamine dinnerware set for Norway Factory
Discount wholesale melamine dinnerware set for Norway Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4pcs Melamine Dinnerware Set |
| Item No. | TZ008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 30 cm |
| Width | 30 cm |
| Height | 10 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.2 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
To fulfill the customers' over-expected satisfaction , we have now our strong crew to provide our greatest general assistance which incorporates promoting, gross sales, planning, creation, top quality controlling, packing, warehousing and logistics for Discount wholesale melamine dinnerware set for Norway Factory, The product will supply to all over the world, such as: Mauritania , Southampton , Lithuania , Strict quality control is executed in each link of the whole production process.We sincerely hope to establish the friendly and mutual-beneficial cooperation with you. Based on high quality products and perfect pre-sales /after-sales service is our idea, some clients had cooperated with us for more than 5 years.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Oneida at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/M2KTJN Thank You!
Great Oneida Michelangelo 52-Piece Flatware Set Service for 8 Stainless Review
Oneida Michelangelo 52-Piece Flatware Set Service for 8 Stainless For Sale
Oneida Michelangelo 52-Piece Flatware Set Service for 8 Stainless Unboxing
Review Oneida Michelangelo 52-Piece Flatware Set Service for 8 Stainless Product
https://www.youtube.com/watch?v=mhxCYae_kFw
The company can think what our think, the urgency of urgency to act in the interests of our position, can be said this is a responsible company, we had a happy cooperation!










