Discount Price melamine square ashtray to Bolivia Manufacturer
Discount Price melamine square ashtray to Bolivia Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We take "customer-friendly, quality-oriented, integrative, innovative" as objectives. "Truth and honesty" is our administration ideal for Discount Price melamine square ashtray to Bolivia Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Qatar , Mali , Mombasa , We take measure at any expense to achieve essentially the most up-to-date equipment and approaches. The packing of nominated brand is our a further distinguishing feature. The items to assure years of trouble-free service has attracted a great deal customers. The solutions are obtainable in improved designs and richer assortment, they're created scientifically of purely raw supplies. It readily available in a variety of designs and specifications for your selection. The most recent kinds are a great deal better than the preceding one particular and they are quite popular with lots of prospects.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website login karey :www. skengineers.info www.skindustries.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
Fully Machine-Auto Forming And Cutting
Our production line mainly includes three main parts:
1. PS foam sheet extruder: make PS foam sheet from raw material.
2. Fully auto forming and cutting machine: make PS sheet to finished products, such as PS foam tray, PS foam box etc (we can design mould according to customer requirements).
3. Plastic recycle machine: recycle waste products to granules, the can mix with new material and put into PS foam sheet extruder again.
Forming and cutting procedure is done in the same machine, labor saving, high efficient, low labor intensity and production cost. Production process is to put foam sheet into forming machine, end product and wastage will come out from the rear part, two workers is enough for whole production line operation. It can be used to produce PSP/EPE /HIPS/PVC/PET material. Product can be used in the food, medical, electric parts, tourism, toys, etc.
Contact: Danny Zhang
Email:dannygoodjob@hotmail.com
MP:+86-15254545559(Whatsapp, Viber, Tango)
SKYPE: zhang.danny2
QQ: 827616196
Tel/Fax:0086-535-8613088
Trademanager:cn1511123978
Website: www.packunion.com
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.










