Discount Price melamine gift ashtray Supply to Swiss
Discount Price melamine gift ashtray Supply to Swiss Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We've got a specialist, effectiveness staff to supply high quality service for our shopper. We always follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Discount Price melamine gift ashtray Supply to Swiss, The product will supply to all over the world, such as: Saudi Arabia , Brunei , Estonia , We have exported our products all over the world, especially the USA and European countries. Furthermore, all of our products are manufactured with advanced equipment and strict QC procedures to ensure high quality.If you are interested in any of our products, please don't hesitate to contact us. We will try our best to meet your needs.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.worldofcamping.co.uk/childrens_teddy_bear_melamine_5_piece_set__BP1034_4232
1 x Divided plate
1 x Cup
1 x Bowl
1 x Fork
1 x Spoon
The customer service staff's answer is very meticulous, the most important is that the product quality is very good, and packaged carefully, shipped quickly!










