China Wholesale for melamine promotional gift Export to Jeddah
China Wholesale for melamine promotional gift Export to Jeddah Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
With this motto in mind, we have become one of the most technologically innovative, cost-efficient, and price-competitive manufacturers for China Wholesale for melamine promotional gift Export to Jeddah, The product will supply to all over the world, such as: Bangkok , Peru , Germany , We've got constantly insisted on the evolution of solutions, spent good funds and human resource in technological upgrading, and facilitate production improvement, meeting the wants of prospects from all countries and regions.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Le Cadeaux at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/bcnnMN Thank You!
Great Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 PC Set Salad Plates Review
Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 PC Set Salad Plates For Sale
Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 PC Set Salad Plates Unboxing
Review Benidorm – Le Cadeaux Melamine Dinnerware 16 PC Set Salad Plates Product
https://www.youtube.com/watch?v=kwNrqMGqIbI
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.










