2017 Good Quality melamine kids bowl Supply to Mexico
2017 Good Quality melamine kids bowl Supply to Mexico Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4.5inch Round Melamine Kids Bowl |
| Item No. | BW293 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 11.4 cm |
| Width | 14.1 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our business promises all users of the first-class items and the most satisfying post-sale company. We warmly welcome our regular and new prospects to join us for 2017 Good Quality melamine kids bowl Supply to Mexico, The product will supply to all over the world, such as: Rotterdam , Manchester , America , After years of development, we have formed strong ability in new product development and strict quality control system to ensure excellent quality and service. With the support of many long term cooperated customers, our products are welcomed all over the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Gimex melamine dining sets and much more kitchen things for camping, caravanning, sailing and catering.
Melamingeschirr ist das Ideale Geschirr für zu Hause, im Garten oder bei Outdoor – Aktivitäten.
Melamingeschirr ist kein Plastikgeschirr, sondern hier spricht man bewusst von Kunststoffgeschirr. Melamingeschirr ist sehr hochwertig und, was die technischen Eigenschaften angeht, vergleichbar mit Porzellan.
Podjetje Gimex je vodilno specializirano evropsko podjetje za izdelke namiznega pribora iz melamina za prosti čas, kampiranje in gostinstvo.
Gimex melamin plus se ponaša z največjo ponudbo različnih linij jedilnih servisov iz melamina, ki so predstavljeni kot 10, 12, 16 ali 20 delni seti, vsako linijo pa je mogoče dopolniti še z dodatnimi posameznimi artikli kot so doze za maslo in sladkor, solnice, vrčki, sklede, servirni krožniki, lončki ter prave Espresso skodelice.
Moderne linije, visok sijaj, pestra paleta živih barv in široka izbira dizajnov namiznega pribora Gimex melamin plus, predstavljajo resno konkurenco porcelanu in keramiki. Zaradi svojih dobrih mehanskih lastnosti kot sta trpežnost in čvrstost, pa je marsikje klasične namizne pribore že uspešno nadomestil.
Novost na trgu so tudi kozarci Gimex, izdelani iz vrhunskega polikarbonata. Po videzu se ne razlikujejo od pravih steklenih kozarcev, po lastnostih pa jih prekašajo zaradi varne uporabe in trajnosti, saj se ne razbijejo niti ob padcu na tla.
S takim izborom podjetje Gimex omogoča kupcem posodobitev njihovega namiznega pribora za gospodinjstvo in prosti čas, izdelki pa so zelo primerni tudi za darila ob različnih priložnostih.
Zaradi enostavnega vzdrževanja, trpežnosti materiala, predvsem pa zaradi njegove varne uporabe, se namizni pribor iz melamina čedalje bolj uveljavlja v menzah, bolnišnicah, domovih za ostarele, vrtcih, šolah,… Predvsem zaradi njegove majhne teže, pa je nepogrešljiv v plovilih, počitniških vozilih oz. kampiranju.
Več na www.freedom-center.si
Shop Lenox at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/DLum6V Thank You!
Great Lenox Winter Meadow 12 Piece Dinnerware Set Dinnerware Sets Review
Lenox Winter Meadow 12 Piece Dinnerware Set Dinnerware Sets For Sale
Lenox Winter Meadow 12 Piece Dinnerware Set Dinnerware Sets Unboxing
Review Lenox Winter Meadow 12 Piece Dinnerware Set Dinnerware Sets Product
https://www.youtube.com/watch?v=uYbJayw321c
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,











