China Professional Supplier 14inch Round Melamine Pizza Plate for Costa Rica Factories
China Professional Supplier 14inch Round Melamine Pizza Plate for Costa Rica Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 14inch Round Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT182 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 36.5 cm |
| Width | 24.8 cm |
| Height | 1.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Using a complete scientific high quality management program, superior high quality and superior faith, we acquire great reputation and occupied this industry for China Professional Supplier 14inch Round Melamine Pizza Plate for Costa Rica Factories, The product will supply to all over the world, such as: Sri Lanka , Juventus , Chile , With a wide range, good quality, reasonable prices and stylish designs, our products are extensively used in public placesand other industries. Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously developing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD SOLD
THIS ITEM IS FOR SALE ON EBAY UNDER THE USER NAME MOO.COW
These are some amazing Christmas dishes made by Fritz and Floyd! Titled, “St. Nicholas” they are a loving holiday set and one that can either begin a new tradition for your holiday season or become replacements for those you already have! There are 3 large dinner plates and 7 small side plates.
These have minor scratches on the bottom of the plates. On the bottom of one large plate there is a dotted stain on the left side on the back and a silver “dot” at the top. On one of the side plates there are black “spots” on the front in the lower right side. These are all pointed out in the video listed below. If there are other stains, marks or scratches they are minor and I personally didn’t notice them. However, it’s not to say that they’re not there.
In the video below you can get a detailed look at every plate in this listing, front and back.
The plates read on the bottom:
“‘St. Nicholas’
Fitz and Floyd, INC.
© MCMLXXVIII Japan
FF”
Plates Measure – Large plates: 10¼” in diameter * Small Side Plates: 6½” in diameter
https://www.facebook.com/pages/Music-Box/551082691675509?ref=hl
Capodimonte Porcelain Cigarette Box Music Box Reuge Swiss Movement
Video from items of top rated plus ebay seller . ebay ID Member id = collectibles8899
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!










