China Professional Supplier melamine gift ashtray to Paris Factories
China Professional Supplier melamine gift ashtray to Paris Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
We support our purchasers with ideal premium quality products and substantial level company. Becoming the specialist manufacturer in this sector, we've acquired rich practical working experience in producing and managing for China Professional Supplier melamine gift ashtray to Paris Factories, The product will supply to all over the world, such as: Australia , The Swiss , France , We provide OEM services and replacement parts to meet the varying needs of our customers. We give competitive price for quality solutions and we are going to make certain your shipment is handled quickly by our logistics department. We sincerely hope to have the opportunity to meet with you and see how we can help you further your own business.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Pakistan Onyx Marble is the professional pedestal sink Manufacture , wholesaler and exporter. we are a professional pedestal sink supplier.We can provide bathroom sink,pedestal sink in the world.The Stone Sink collection from Pakistan Onyx Marble consists of a exquisite lineup of all natural, hand crafted stone vessel sinks. Adding stone elements to your bathroom provides a unique, natural and grounded look while having a positive effect on the overall space. Pakistan Onyx Marble stone vessel sinks are available in a range of natural stone materials such as marble and onyx. Onyx sinks and marble sinks in particular are becoming increasing popular due to their beautiful finish and polished luster.
Onyx pedestals made of exotic Pakistan Onyx with red/sandy yellow /brown veins in stone. Absolutely elegant and gorgeous onyx pedestal sinks, will enhance your home with presence of natural and rare stone. Beautifully hand crafted by our skillful craftsman and polished well to bring out the beauty of onyx. Shines through. visit http://www.pakistanonyxmarble.com
Customer service staff and sales man are very patience and they all good at English, product's arrival is also very timely, a good supplier.










