China Manufacturer for melamine promotional gift for Venezuela Manufacturer
China Manufacturer for melamine promotional gift for Venezuela Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
With our excellent administration, strong technical capability and strict excellent control method, we carry on to offer our clients with responsible good quality, reasonable costs and great companies. We intention at becoming considered one of your most responsible partners and earning your pleasure for China Manufacturer for melamine promotional gift for Venezuela Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Amman, Manchester , India , Whether selecting a current product from our catalog or seeking engineering assistance for your application, you can talk to our customer service center about your sourcing requirements. We can provided good quality with competitive price for you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Where to find 2cWkvMG I will be buying this Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium for all my friends and family. It’s worth it for the price, though, which is why I give it an “it’s okay” rating. We now have taken the best as well as connected goods coming from around that you should see as well as purchase Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium online. We offer people the best items from minimal prices on-line Take a look at Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium as well as your types on the web page to the finest selection accessible, as well as a shop connected risk-free inside knowing that just about all buying usually are safe – Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium certain!
In China, we have purchased many times, this time is the most successful and most satisfactory, a sincere and realiable Chinese manufacturer!











