China Gold Supplier for melamine waste bin to Ukraine Factories
China Gold Supplier for melamine waste bin to Ukraine Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
It really is a good way to further improve our goods and service. Our mission would be to acquire inventive items to buyers with a very good encounter for China Gold Supplier for melamine waste bin to Ukraine Factories, The product will supply to all over the world, such as: Ghana , Mauritius , Johannesburg , Only for accomplishing the good-quality product to meet customer's demand, all of our products have been strictly inspected before shipment. We always think about the question on the side of the customers, because you win, we win!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
If the daily output is too big to deliver the goods on time,always trouble to hire a worker , just need a uv coating line can solve the problem .This is line can hlep you improve output,down the cost of paint ,and operation is very easy . Whatever your materials is MDF or melamine /solid wood /pvc/glass and so on , just need the materails is flat board ,this uv line can do many kind of paint effect that you want .
Foshan Shunde Purete mechanical Co.,Ltd located in the Lunjiao town of woodworking machinery,and our factory is near Guangzhou city .
We focus on produce roller coater/curtain coater/uv dryer/uv lines and so on , if you want to know more information about uv machines and woodworking machines , please send email to purete@gdcoating.net, I am Amy Chen , welcome to consult and visit our factory .
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.











