China Factory for melamine two tone ashtray for Atlanta Importers
China Factory for melamine two tone ashtray for Atlanta Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Well-run gear, qualified revenue workforce, and superior after-sales companies; We've been also a unified huge loved ones, anyone persist with the organization benefit "unification, determination, tolerance" for China Factory for melamine two tone ashtray for Atlanta Importers, The product will supply to all over the world, such as: belarus , Mozambique , Netherlands , Aiming to grow to be by far the most experienced supplier within this sector in Uganda, we keep researching on the creating procedure and raising the high quality of our principal merchandise. Till now, the merchandise list has been updated on a regular basis and attracted customers from around the globe. In depth data can be obtained in our web page and you'll be served with good quality consultant service by our after-sale team. They're about to make it possible for you to get complete acknowledge about our things and make a satisfied negotiation. Small business check out to our factory in Uganda can also be welcome at any time. Hope to obtain your inquiries to get a happy co-operation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This is a Baby cup which is BPA free, nitrosamines free, phthalates free, lead free, pvc free, melamine free and tritan free which are all biologically harmful chemicals. The baby cup is made from natural rice and functions just like a plastic.
As well as being Easy to clean, with no extra valves or parts, this cup has a unique one piece No-Spill soft silicone spout that is easy to use. The valve opens with minimum pressure and doesn’t require constant sucking that can damage new teeth and soft palates.
Munch products save energy and reduce greenhouse gas emissions due to being made from the by product called Rice Husks. When you have finished using them, they will biodegrade unlike plastic cups that will be rubbish for ever. The packaging is also made from recycled and recyclable materials.
Shop Royal Albert at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday..
For more details please visit: http://po.st/sLzyKe Thank You!
Royal Albert Old Country Roses 20 Piece Dinnerware Set White Dinner
https://www.youtube.com/watch?v=UGt-Ly2dk9Y
The factory has advanced equipment, experienced staffs and good management level, so product quality had assurance, this cooperation is very relaxed and happy!










