China Cheap price melamine square ashtray for Slovakia Importers
China Cheap price melamine square ashtray for Slovakia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Assume full duty to satisfy all demands of our clients; reach steady advancements by marketing the development of our purchasers; grow to be the final permanent cooperative partner of clientele and maximize the interests of customers for China Cheap price melamine square ashtray for Slovakia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Mexico , Indonesia , Spain , It using the world's leading system for reliable operation, a low failure rate, it suitable for Argentina customers choice. Our company is situated within the national civilized cities, the traffic is very convenient, unique geographical and economic conditions. We pursue a people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, build brilliant" business philosophy. Strict quality management, perfect service, reasonable price in Argentina is our stand on the premise of competition. If necessary, welcome to contact us by our website or phone consultation, we will be happy to serve you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
In this bonus episode of Make Your Mark! I finally test out the ever popular Pinterest Sharpie Dish Decorating technique! All you need is some cheap white dishes, an oven and a Sharpie marker and you’re golden! Want more ideas? Check out www.MarkMontano.com and join me here:
INSTAGRAM: http://instagram.com/themarkmontano
TWITTER: http://twitter.com/markmontano
FACEBOOK: http://www.facebook.com/MarkMontanoNYC?ref=hl
GRAB MY BOOKS: http://markmontano.com/store/
Make sure to look for Make Your Mark on PBS this September!
The Official YouTube Channel for Mark Montano, Author and TV Host. Mark writes The Big Ass Book of Crafts Series, the best selling craft books in the US. Videos feature various how-to crafting videos from Mark’s “Make Your Mark” Web Series.
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.











