15 Years Manufacturer melamine kids dinnerware to Israel Importers
15 Years Manufacturer melamine kids dinnerware to Israel Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Kids Dinnerware |
| Item No. | TZ009 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 23 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 23 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 3.9 |
| Shipping Weight (kg) | 5 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
To create more benefit for buyers is our business philosophy; shopper growing is our working chase for 15 Years Manufacturer melamine kids dinnerware to Israel Importers, The product will supply to all over the world, such as: Congo , Sierra Leone , United Arab Emirates , All the employees in factory, store, and office are struggling for one common goal to provide better quality and service. Real business is to get win-win situation. We would like to provide more support for customers. Welcome all nice buyers to communicate details of our products with us!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This video shows how watercolor paints behave on different types of palettes. You can see folding metal, folding plastic and porcelain palette (plate). There is big difference depending on the surface on which you mix your watercolor washes. The best surface for watercolor is porcelain. You don’t have to buy new expensive porcelain palette. Regular dinner plate is as good as expensive palettes.
—————————————————
Znajdziesz mnie tutaj:
Moja strona: http://www.malarstwobotaniczne.pl/
Facebook POLSKI: https://www.facebook.com/MalarstwoBotaniczne/
—————————————————
You can find me here:
Website [ENGLISH}: http://www.esperoart.com/
Facebook [ENGLISH]: https://www.facebook.com/esperoart/
—————————————————
E-mail [DLA OSÓB PISZĄCYCH PO POLSKU]: kontakt@malarstwobotaniczne.pl
E-mail [FOR ENGLISH SPEAKERS]: esperoart@gmail.com
—————————————————
Credits:
Music in this video:
“Monkeys Spinning Monkeys” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Ideally suited for anyone setting up a new home, this all-in-one kitchen set from Everwel consists of 101 pieces. Made of superior quality stainless steel, this extremely strong and durable set will not have dents or bend.
Visit us to know more:- http://bit.ly/1x0Xi1f
The manufacturer gave us a big discount under the premise of ensuring the quality of products, thank you very much, we will select this company again.











