Cheapest Price melamine popcorn bucket Wholesale to Turkey
Cheapest Price melamine popcorn bucket Wholesale to Turkey Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
We support our prospective buyers with ideal top quality merchandise and superior level provider. Becoming the specialist manufacturer in this sector, we have now attained abundant practical expertise in producing and managing for Cheapest Price melamine popcorn bucket Wholesale to Turkey, The product will supply to all over the world, such as: Serbia , Oman , Austria , With a wide range, good quality, reasonable prices and stylish designs, our products are extensively used in this field and other industries. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success! We welcome customers, business associations and friends from all parts of the world to contact us and seek cooperation for mutual benefits.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.allendesigners.com/products/fineline_tower_display_cases#.Uh33GtKsiSo
Fineline Towers give a refined and attractive appearance. Designed with an all glass exterior with thin modular framing, they show off your highlighted merchandise at its best. Standard tower features include glass door with lock, and pre-wired spotlights. Fineline Towers are ideal for showcasing fine collectibles, jewelry, giftware, cosmetics and fragrances, and other merchandise that calls for elegant display. Both towers measure 75″ high overall, with a 19″ high lower base, 51″ high glass display area, and a 5″ high crown at top. Square tower is 16″ square, with one spotlight. Hexagonal tower is 20″ wide, with two spotlights. Ships by truck-line for curbside delivery, we will notify you with truck-line shipping charges for your final approval. Please allow approx 3 to 4 weeks for delivery.
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!










