Cheapest Price melamine divided tray for French Importers
Cheapest Price melamine divided tray for French Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 15.5inch Melamine Divided Tray |
| Item No. | TR088 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
We know that we only thrive if we could guarantee our combined price tag competiveness and quality advantageous at the same time for Cheapest Price melamine divided tray for French Importers, The product will supply to all over the world, such as: UK , Peru , Canberra , We welcome you to visit our company, factory and our showroom displayed various products that will meet your expectation, meanwhile, it is convenient to visit our website, our sales staff will try their efforts to provide you the best service. If you need more information, please do not hesitate to contact us by E-mail or telephone.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website login karey :wwwsmallscaleindustries.in wwwskengineers.info CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, …
[http://www.indiamart.com/stallionhotelsupplies/] Stallion is a COMPLETE HOTEL SUPPLIES COMPANY. Indias 1st Porcelain company has now evolved as ONE STOP SHOP for variety of Premium quality hospitality products under one roof. F&B Products (Porcelain crockery, Ceramic dinnerwares, Melamine crockery, SS Cutlery, Chafers & Dispensers, Inductions, Glasswares, Colored glasswares, SS/Acrylic/Polycarbonate Buffet Wares, Porcelain Buffet Ware) Housekeeping Products ( Maid carts, Housekeeping trolleys, Linen carts ), Room Supply Products (like Hangers, Magnifying mirrors, Room safes, Tea /Coffee Kettles, Welcome Trays, Leather dustbins, peddle bins, Leatherite inroom items, Amenities like soaps, shampoo, slippers, shower caps, dental kits, shaving kits etc)Heights/Elevations/risers and many more).Banquet Furniture ( Banquet Chairs, Tables, Modesty Tables/ IBM Tables/ Round Tables, Podiums, Lycra Chair covers, Mobile Stage etc).
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.











