Cheap PriceList for melamine colander to Zimbabwe Factory
Cheap PriceList for melamine colander to Zimbabwe Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Colander |
| Item No. | BW257 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | Blue/Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.3 cm |
| Width | 18.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.5 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
We've got a really efficient group to deal with inquiries from prospects. Our purpose is "100% customer fulfillment by our product excellent, price & our group service" and enjoy a superb track record amid clientele. With many factories, we can easily deliver a wide selection of Cheap PriceList for melamine colander to Zimbabwe Factory, The product will supply to all over the world, such as: Angola , Bangladesh , Czech Republic , We critically promise that we deliver all the customers with the best quality solutions, the most competitive prices and the most prompt delivery. We hope to win a resplendent future for customers and ourselves.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
AXES(アクセス)は、コーチやグッチ、クロエ、ルイヴィトンなど、海外の有名ブランド品を取り扱う、オンライン通販ショップです。
取り扱いの商品は、海外から直接大量に買い付けることにより、大幅なコストダウンを実現!
どこよりもお求め安い価格にて、商品をご提供させていただきます。
バッグ・財布はもちろん、時計やアクセサリーなど、旬な最新アイテムもいち早く取り揃えております。
商品は全て新品・正規品となりますので、どうぞ安心してショッピングをお楽しみ下さい。
株式会社AXES スタッフ一同
-------------------
SHOP
-------------------
AXES オフィシャル店
http://www.axes-net.com/
AXES 楽天市場店
http://www.rakuten.ne.jp/gold/culture/
AXES Amazon店
http://amzn.to/1w0vbOX
AXES Yahoo!ショッピング店
http://shopping.geocities.jp/axes/
AXES DeNA/auショッピング店
http://www.dena-ec.com/user/30128448
AXES BUYMA店
http://www.buyma.com/buyer/3161982.html
-------------------
公式SNS & コンテンツ
-------------------
Facebook
https://www.facebook.com/axes.axes.1
LINE@
http://accountpage.line.me/axes
https://instagram.com/axes_brandshop/
https://twitter.com/brand_axes
A-BOX by AXES
http://www.axes-net.com/abox/
-------------------
This company conforms to the market requirement and joins in the market competition by its high quality product, this is an enterprise that have Chinese spirit.











