Big Discount 6inch Melamine Sushi Plate to Islamabad Factories
Big Discount 6inch Melamine Sushi Plate to Islamabad Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Adhering to the principle of "quality, service, efficiency and growth", we have gained trusts and praises from domestic and international client for Big Discount 6inch Melamine Sushi Plate to Islamabad Factories, The product will supply to all over the world, such as: Uganda , Chile , Thailand , With the spirit of "high quality is our company's life; good reputation is our root", we sincerely hope to cooperate with customers from at home and abroad and hope to build a good relationship with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Build your own Fiorucci-inspired Bento Box lunch! Start with your favorite Panino flavor, pair with fruits, veggies and any other desired sides. Perfect for kids and adults
Visit www.fioruccifoods.com for more great recipe ideas!
http://www.allendesigners.com/products/complete_88x158x66_ushaped_showcase_counter_set
This popular low-priced retail showcase counter setup ships in 2 to 4 days completely assembled and ready for use from the closest of our 3 factory distribution centers. Exceptional quality in 4 durable melamine laminated colors includes everything needed to make a complete 88″ x 158″ x 66″ U-shaped showcase counter setup as shown above (other sizes are also available). Comes complete with 7 total pieces: made up of one 70″ length x 18″ deep full vision showcase, two open front triangular corner cases, two 48″ length x 18″ deep full vision showcases, one 24″ length x 18″ deep register stand with drawer, and one 48″ length x 20″ deep flat top wrap counter. All pieces measure 38″ high with adjustable shelves, and made of solid 3/4″ thick construction. Showcases have safety-tempered glass and include locks installed in white hardboard sliding doors (west coast factory has matching panel doors). When your order arrives simply place showcase counters side-by-side to create a U-shaped floor arrangement.
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.











