Best quality and factory melamine dog bowl for Qatar Factory
Best quality and factory melamine dog bowl for Qatar Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Melamine Dog Bowl |
| Item No. | PE020 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 17 cm |
| Width | 20.4 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10.5 |
| Shipping Weight (kg) | 11.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
Our commission is to serve our users and clients with best quality and competitive portable digital products for Best quality and factory melamine dog bowl for Qatar Factory, The product will supply to all over the world, such as: Provence , Brisbane , Jersey , Qualified R&D engineer might be there for your consultation service and we will try our best to meet your requirements. So you should feel free to contact us for inquiries. You'll be able to send us emails or call us for small business. Also you are able to come to our business by yourself to get further knowing of us. And we are going to surely present you with the best quotation and after-sale service. We're ready to build stable and friendly relations with our merchants. To achieve mutual success, we'll make our best efforts to build a solid co-operation and transparent communication work with our companions. Above all, we're here to welcome your inquiries for any of our merchandise and service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ซุปเปอร์แวร์ เมลามีน คงคุณค่า สำหรับการจัดอาหาร ลงบนภาชนะที่ปลอดภัย มาตราฐานส่งออก 100กว่าประเทศทั่วโลก
สนใจสินค้า ปลีก-ส่ง จัดเซ็ท พร้อมงานสกรีน งานออกแบบฟอยซ์
ติดต่อ Kung Srithai Superware (ผจก.หน่วยอาวุโส)
083-1116652 โทร และ ไอดีไลน์
Skin Shine Cream Review In Hindi
Buy Online :- http://amzn.to/2h02e05
Containing
Hydroquinone + Tretinoin + Mometasone Furoate
120/- Rs. for 15 gm
APPLICATION
Scars
Acne Marks
Pimples
Skin Tone
Fairness Treatment
Uneven Skin Tone
Get Fair Skin In Two Weeks
You Can Connect With Me On
Email : anmolhindireview@gmail.com
Thank You For Watching If You Liked The Video Please Hit Subscribe .
————————————————————————–
Subscribe To Our YouTube Channel : https://youtube.com/channel/UCiPTBltl52aysQE9IqoL__w?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C2306201839
————————————-
Stay Connected To Anmol Hindi
https://plus.google.com/getstarted/getstarted?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C6816764982
https://twitter.com/anmolhindi
https://facebook.com/Anmol-hindi
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!











