Best quality and factory melamine divided plate Supply to Panama
Best quality and factory melamine divided plate Supply to Panama Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
We believe that prolonged time period partnership is really a result of top of the range, benefit added provider, prosperous knowledge and personal contact for Best quality and factory melamine divided plate Supply to Panama, The product will supply to all over the world, such as: Madras , Indonesia , Rwanda , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to for you of fantastic good quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We are confident that we have been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Something we found while cleaning
John from http://www.discountjuicers.com/ compares and explains the differences between the different Omega horizontal single auger juicers. In this episode you will discover what similarities these juicers share, and what exactly makes them different. You will learn which juicer is the easiest to use, and which will make the most yield. You will also learn which produce items these style juicers are best at juicing, and which produce items they do not juice so well. After watching this episode, you will know which Omega horizontal single auger juicer is right for you if this is the style juicer you wish to purchase.
To learn more and purchase the Omega 8004:
http://www.discountjuicers.com/omega8004.html
To learn more and purchase the Omega 8007:
http://www.discountjuicers.com/omega8007.html
To learn more and purchase the Omega NC800:
http://www.discountjuicers.com/omeganc800.html
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.










