Best Price on melamine square ashtray for Puerto Rico Factory
Best Price on melamine square ashtray for Puerto Rico Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We've been proud with the significant shopper fulfillment and wide acceptance due to our persistent pursuit of top of the range both of those on solution and repair for Best Price on melamine square ashtray for Puerto Rico Factory, The product will supply to all over the world, such as: Namibia , Egypt , Lesotho , we always keep our credit and mutual benefit to our client, insist our high quality service to moving our clients. always welcome the our friends and clients to come and visit our company and guid our business, if you are interested in our products, you can also submit your purchase information online, and we will contact you immediately, we keep our highly sincere cooperation and wish everything in your side are all well.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Vitamix 6300 Featuring 3 Pre-Programmed Settings Variable Speed Control and Pulse Function . Includes Savor Recipes Book DVD and tamper. (BLACK) Electric Countertop Blenders..
For more details please visit: http://po.st/OROK7M Thank You!
Great Vitamix 6300 Featuring 3 Pre-Programmed Settings Variable Speed Co Review
Vitamix 6300 Featuring 3 Pre-Programmed Settings Variable Speed Co For Sale
Vitamix 6300 Featuring 3 Pre-Programmed Settings Variable Speed Co Unboxing
Review Vitamix 6300 Featuring 3 Pre-Programmed Settings Variable Speed Co Product
https://www.youtube.com/watch?v=SEEAudN2YkQ
This is a very professional wholesaler, we always come to their company for procurement, good quality and cheap.











