8 Years Manufacturer melamine waste bin for Bulgaria Factories
8 Years Manufacturer melamine waste bin for Bulgaria Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously developing economic and social needs for 8 Years Manufacturer melamine waste bin for Bulgaria Factories, The product will supply to all over the world, such as: Belgium , Congo , Morocco , As the world economic integration bringing challenges and opportunities to the xxx industry, our company , by carrying on our teamwork, quality first, innovation and mutual benefit, are confident enough to provide our clients sincerely with qualified products, competitive price and great service, and to build a brighter future under the spirit of higher, faster, stronger with our friends together by carrying on our discipline.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
WELCOME TO S.K.INDUSTRIES & S.K.ENGINEERS CALL 24X7 CASTUMER CARE 0808130-8899 089235-42268 093199-33241 9456624895 Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, detergent cake, washing powder Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre. NAVED AHMED (MANAGING DIRECTOR)
S. K. INDUSTRIES
102 GARDEN CITY NEAR AKASH TOVER ALMADINA HOSPITEL
OPP HDFC BANK PAWAN VIHAR COLONY GATE ,BISALPUR CHAURAHA,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY (U.P) WEBSIDE LOGIN KAREY www.skengineers.info , www.smallscaleindustries.in email karey skengineersbly@gmail.com CALL NAVED AHMED 08755011715 AYAZ 07037593408 SUMIT 07037593408 MUMTAZ 07037593218 CALL TIME 10 AM TO 6 PM N HOTEL YA TAXE AUTORIKSHA KE ENQUIRE KE LIA HAME BAREILLY ROADWAYS YA RAILWAY STATION SE HAME CALL / SMS / WHATSAPP KAREY MOBILE NO 09412292815 08755011715 08410085551 09319933241 [note hamarey company ke koi branch nahi hai]
Have you ever wanted to make a grand presentation for Dinner with exotic Asian Tableware but don’t know how to use each dish? Asian Tableware comes in a variety of shapes and sizes. From rectangular plates to large serving platters, there is a wide selection available for every dish you have prepared. This video will help provide examples and ideas of how you can use unique Asian Tableware to add in an extra wow factor to the large feast you have prepared.
You can view all of our Asian Tableware on the following link below:
http://www.mrslinskitchen.com/asian-tableware.html
Follow us on Facebook to see frequent posts on Brand New Asian Tableware and examples of how to use them!
www.facebook.com/MrsLinsKitchen
If you have any questions, please do not hesitate to contact us.
We have worked with many companies, but this time is the best,detailed explanation, timely delivery and quality qualified, nice!











