2017 Super Lowest Price melamine popcorn bucket to Paraguay Manufacturer
2017 Super Lowest Price melamine popcorn bucket to Paraguay Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
We have been ready to share our knowledge of internet marketing worldwide and recommend you suitable merchandise at most aggressive rates. So Profi Tools present you very best price of money and we are ready to develop alongside one another with 2017 Super Lowest Price melamine popcorn bucket to Paraguay Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan , Denver , Turin , We are sticking to excellent quality, competitive price and punctual delivery and better service, and sincerely hope to establish long-term good relationships and cooperation with our new and old business partners from all over the world. Sincerely welcome you to join us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Removing stains from Formica can be done by wiping the surface down on a regular basis, but stubborn stains can be removed with baking soda and water. Scrub a Formica surface to remove hard-to-clean stains with instructions from a professional house cleaner in this free video on housekeeping.
Expert: Rachel Yatuzis
Contact: www.greenkleeninc.com
Bio: Rachel Yatuzis is a professional house cleaner in Nashville, Tenn., specializing in using everyday household items for cleaning purposes.
Filmmaker: Tim Brown
Series Description: Keeping a house clean takes time and diligence. Learn to place a stamp between heavy books to flatten it out and more with instructions from a professional house cleaner in this free video series on housekeeping.
The product manager is a very hot and professional person, we have a pleasant conversation, and finally we reached a consensus agreement.










