2017 Super Lowest Price melamine gift ashtray for Bandung Manufacturer
2017 Super Lowest Price melamine gift ashtray for Bandung Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We have been committed to offering easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for 2017 Super Lowest Price melamine gift ashtray for Bandung Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: kazan , Algeria , California , Now the competition in this field is very fierce; but we will still offer best quality, reasonable price and most considerate service in an endeavor to achieve win-win goal. "Change for the better!" is our slogan, which means "A better world is before us, so let's enjoy it!" Change for the better! Are you ready?
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
FURNITURE
Furniture production has always been, since the creation of Biele in 1973, one of the major mainstays of the company.
Throughout these years different proposals have been developed in order to satisfy the needs of the growingly demanding furniture market, achieving unique automation systems worldwide. These installations provide solutions for all fields associated to furniture production, from cutting to packaging, through the automation of mechanization, sanding and lacquering processes.
Biele also specialises in the design and production of turnkey installations. A multidisciplinary team leaded by Biele turns customer needs into a reality, integrating all the systems required to achieve the aim set for it.
1) PANEL SAWING LINES
2) LIGHTBOARD & SANDWICH PANELS
3) PROCESSING LINES (EDGE BANDING, DRILLING, …)
4) PROFILE WRAPPING LINES
5) COATING LINES (MELAMINE, PVC, VENEER…)
6) LACQUERING OR VARNISHING LINES (INCLUDING QUALITY GRADING)
7) ASSEMBLY LINES
8) PACKAGING LINES
BIELE GROUP
SYNCHRONIZED TECHNOLOGY.
www.biele.com
The company leader recept us warmly, through a meticulous and thorough discussion, we signed a purchase order. Hope to cooperate smoothly











