Special Design for melamine divided plate to Ethiopia Importers
Special Design for melamine divided plate to Ethiopia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our company has been focusing on brand strategy. Customers' satisfaction is our best advertising. We also supply OEM service for Special Design for melamine divided plate to Ethiopia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Cairo , Ethiopia , Austria , We integrate design, manufacture and export together with more than 100 skillful workers, strict quality controlling system and experienced technology.We keep long term business relationships with wholesaler and distributors form more than 50 countries, such as USA, UK, Canada, Europe and Africa etc.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.canonburyantiques.com/pages/subcat_page.php?titlecat=SILVERPLATE&idp=&titlesbcat=TRAYS
Silver Plate Victorian Butlers Tray Faux Tortoiseshell Trays
BUY HERE: http://ow.ly/mPQhm
This unique kitchen gadget is a hinged chopping board that, when folded, creates a strainer at one end and a pouring chute at the other. Simply fold and lock the board into position to rinse, open and flatten to chop and then fold again to pour food easily into a pan. The locking-hold doubles as a convenient hanging point.
Dishwasher safe
Ideal for rinsing and chopping all foods
You will redeem your web certificate at deals.ichameleons.com and your item will ship within 1-3 weeks of redemption.
BUY HERE: http://ow.ly/mPQhm
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.











