2017 Super Lowest Price melamine divided plate Wholesale to Zurich
2017 Super Lowest Price melamine divided plate Wholesale to Zurich Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
No matter new customer or outdated client, We believe in extensive phrase and trusted relationship for 2017 Super Lowest Price melamine divided plate Wholesale to Zurich, The product will supply to all over the world, such as: Japan , Saudi Arabia , Macedonia , Our products have been obtained more and more recognition from foreign clients, and established long term and cooperative relationship with them. We`ll provide the best service for every customer and sincerely welcome friends to work with us and establish the mutual benefit together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Julienned strips of carrots are perfect in a garden salad, vegetable soup or stir fry. This stainless steel julienne feels like commercial grade so it’s the only one you’ll ever need. Two blades create either wide, flat noodle strips or skinny, grated strips.
http://www.lemonpoppyinc.com/product/stainless-steel-julienner/
Watch Mike Halles introduce the new POP Stands at G.E.T.
Check out what G.E.T. has to offer: http://get-melamine.com/collection/pop
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!











