2017 Super Lowest Price 8inch Melamine Fruit Plate for Brisbane Manufacturers
2017 Super Lowest Price 8inch Melamine Fruit Plate for Brisbane Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Being supported by an highly developed and specialist IT team, we could give technical support on pre-sales & after-sales service for 2017 Super Lowest Price 8inch Melamine Fruit Plate for Brisbane Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Azerbaijan , Birmingham , Manchester , We will continue to devote ourselves to market & product development and build a well-knit service to our customer to create a more prosperous future. Please contact us today to find out how we can work together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Welcome to What’s In Store. On this episode Michelle Frederickson-Coles, Sales Manager, Easy Fold Fixtures, joins AndNowUKnow to share the company’s featured items. The company custom builds fixtures and hand assembled cartons to help speed up production in the agricultural industry. If a box takes 20 to 30 seconds to assemble, Easy Fold can get the assembly time down to 10 to 12 seconds. The company also features savings calculators on the website to help company’s assess their savings.
Watch on AndNowUKnow.com: http://www.andnowuknow.com/shop-talk/easy-fold-fixtures-united-fresh-2012
Brand: Igloo
Client: Abdul Monem Limited
Brand Manager’s: Sumit Chakraborty, Shauqaina Naznin
Agency: AsiaticJWT
Executive Director: Neville Ferdous Hasan
Creative Director: Sharmin Rahman
Associate Creative Director: Shamim Sufian
Copy Supervisor: Apurba Pal Arko
Copywriter: Akil Ashraf
Account Director: S.Ehsanul Khaleque Bappee / Syeda Meher Noor
Account Manager: Pavel Rahman / Farha Diba
Account Executive: Mahin Rizvan
Production House: OUTCASTE FILMS
Director: Dhrubo Hasan
Producer: Biplob Kamal
Line Producer: Nishan Barua
Producttion Manager: Mamun Molla
Casting: Mohammad Rafi Sumon, Ifrithjena Miti, Mashfiq Uddín Khäled, Barshan
Cast: Nadia, Brishty Islam, Jovan, Nila, Tasnia Farin, Khalid Hasan Rumi,
Costume: Samir Khan, Xini
Art: Hasan Tareq
Hair & Make-up: Robin & his team
Music : Pavel Areen, Butter Studio
Sound: Anik Ahmed, Butter Studio
Singer: Armeen Musa, Anchol
VO: Armeen Musa
Offline: Rashaduzzaman Shohag
On spot edit: Masud
Product Shots: First Take Films, Mumbai
CG: Sketch
Grade: Miten udeshi
Post: Pixion
Post (Mumbai): Sagnik
Post (Local): kabir ahamed
Cinematographer: Murshed Bipul
Cinematographer Assit: Rafiq islam
Focus Puller: Asgar, Gaffer: Iqbal
AD’s: Aminul Ishaq, Limanul Haque Chowdhury, Samir Khan, Badhan Dhruba Kabir Ahmed, Dhruvo Rehman
The company can think what our think, the urgency of urgency to act in the interests of our position, can be said this is a responsible company, we had a happy cooperation!










