2017 New Style melamine soup bowl for Belarus Manufacturers
2017 New Style melamine soup bowl for Belarus Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Round Melamine Soup Bowl |
| Item No. | BW286 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.3 cm |
| Width | 20.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
Our team through professional training. Skilled professional knowledge, strong sense of service, to meet the service needs of customers for 2017 New Style melamine soup bowl for Belarus Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Cambodia , Japan , Vietnam , During in 11 years,We have participated in more than 20 exhibitions,obtains the highest praise from each customer. Our company always aim to provide the customer best products with lowest price. We are making great efforts to achieve this win-win situation and sincerely welcome you to join us. Join us, show your beauty. We will always be your first choice. Trust us, you will never lose heart.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Click here ►► http://amzn.coupons-vault.com?v=OZII9H6bQX0 Winsome Wood Adjustable Lap Tray/Desk Multipurpose lap tray/desk perfect for meals, reading, or working Solid wood frame with natural finish and white melamine top Adjustable with its top open-able at one specific position, All Tray Tops can be opened (flipped up in one angle) and function well with a U-sharp metal bar being its supporting mechanism Legs fold to make simple serving tray and compact storage Cleans easily with damp cloth B001U8868Y
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!










