14 Years Manufacturer melamine windproof ashtray to Estonia Importers
14 Years Manufacturer melamine windproof ashtray to Estonia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
It really is our obligation to satisfy your requirements and efficiently serve you. Your fulfillment is our greatest reward. We're hunting forward to your check out for joint development for 14 Years Manufacturer melamine windproof ashtray to Estonia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Estonia , Afghanistan , Peru , With the goal of "zero defect". To care for the environment, and social returns, care employee social responsibility as own duty. We welcome friends from all over the world to visit and guide us so that we can achieve the win-win goal together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
BOB SCHMIDT SHOWS YOU HOW TO CUT A STRAIGHT LINE EVERY TIME WITH AN EASY TO MAKE HOMEMADE JIG FOR YOUR HOME REMODELING PROJECTS.POWER SAWS , HOW TO MAKE LONG STRAIGHT CUTS, HOW TO CUT WITH A GUIDE, MAKING STRAIGHT CUTS WITH A POWER SAW, POWER SAW TIPS, HOW TO USE A POWER SAW, USING A SAW GUIDE TO MAKE STRAIGHT CUTS, TIPS TO MAKING STRAIGHT CUTS WITH A POWER SAW, CUTTING WITH A POWER SAW, USING A POWER SAW, CUTTING A STRAIGHT LINE, HOW DO I MAKE A STRAIGHT CUT WITH A POWER SAW, ANY ADVICE ON HOW TO MAKE A STRAIGHT CUT WITH A POWER SAW, HOW DO I KEEP FROM MAKING A CROOKED CUT WITH A POWER SAW, CAN’T KEEP POWER SAW ON LINE, HOW TO GET THE BEST CUT WITH A POWER SAW, RUNNING A POWER SAW, USING A POWER SAW, CUTTING WITH A POWER SAW. STOP WASTING MATERIAL MAKING BAD CUTS , RUINING MATERIAL MAKING BAD POWERSAW CUTS ,
We are long-term partners, there is no disappointment every time, we hope to maintain this friendship later!











