13 Years Factory wholesale melamine kids dinnerware Wholesale to Mexico
13 Years Factory wholesale melamine kids dinnerware Wholesale to Mexico Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Kids Dinnerware |
| Item No. | TZ009 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 23 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 23 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 3.9 |
| Shipping Weight (kg) | 5 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We're committed to providing easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for 13 Years Factory wholesale melamine kids dinnerware Wholesale to Mexico, The product will supply to all over the world, such as: Rio de Janeiro , Guatemala , Costa rica , Being the top solutions of our factory, our solutions series have been tested and won us experienced authority certifications. For additional parameters and item list details, be sure to click the button to acquire additional nformation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Click here ►► http://amzn.coupons-vault.com?v=OZII9H6bQX0 Winsome Wood Adjustable Lap Tray/Desk Multipurpose lap tray/desk perfect for meals, reading, or working Solid wood frame with natural finish and white melamine top Adjustable with its top open-able at one specific position, All Tray Tops can be opened (flipped up in one angle) and function well with a U-sharp metal bar being its supporting mechanism Legs fold to make simple serving tray and compact storage Cleans easily with damp cloth B001U8868Y
Production management mechanism is completed, quality is guaranteed, high credibility and service let the cooperation is easy, perfect!











