13 Years Factory wholesale 6.75inch melamine coaster placemat Supply to Luxemburg
13 Years Factory wholesale 6.75inch melamine coaster placemat Supply to Luxemburg Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6.75inch Melamine Coasters Placemat |
| Item No. | PT214 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 17 cm |
| Width | 17 cm |
| Height | 0.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.9 |
| Shipping Weight (kg) | 11 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We are convinced that with joint efforts, the business between us will bring us mutual benefits. We can assure you product quality and competitive price for 13 Years Factory wholesale 6.75inch melamine coaster placemat Supply to Luxemburg, The product will supply to all over the world, such as: Moscow , Estonia , Guyana , we are now looking forward to even greater cooperation with overseas customers based on mutual benefits. We will work wholeheartedly to improve our products and services. We also promise to work jointly with business partners to elevate our cooperation to a higher level and share success together. Warmly welcome you to visit our factory sincerely.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Cherry Hwang
email: sales06@gdcoating.net
phone:+86-13927760525
skype: imcherry525
whatsapp:+86-13927760525
wechat:puretecherry
E-MAIL: fushi06@lkfushijixie.com.cn
Skype : samsong900315
Whatsapp:+86 18854519161
Website: http://www.fushijixie.cn/
PHONE: 0086 18854519161
This is Sam from China Longkou Fushi packing Machinery Co.,Ltd
we can supply
EPE foam sheet production line
EPE foam net making machine(foam fruit net machine)
knotless net making machine
EPE foam tube/rod extrusion line
PE cap liner foam sheet making machine
EPE foam sheet lamination machine
epe foam sheet bonding machine
Ps foam sheet making machine
PS automatic food container,foam plate foam bowl,fruit tray ceiling production line with mechanical arm
PS semi-automatic food container,foam plate foam bowl production line
fruit and vegetable washing ,drying,waxing,sorting machine
fruit bag making machine
PE/ PS recycling and pelletising making machine
I look forward to hearing from you soon
thanks
Sam
This is a reputable company, they have a high level of business management, good quality product and service, every cooperation is assured and delighted!











