12 Years Manufacturer melamine divided plate for Bhutan Manufacturer
12 Years Manufacturer melamine divided plate for Bhutan Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
To regularly increase the management program by virtue from the rule of "sincerely, good religion and high quality are the base of enterprise development", we greatly absorb the essence of linked products internationally, and constantly produce new goods to satisfy the calls for of shoppers for 12 Years Manufacturer melamine divided plate for Bhutan Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Korea , Ukraine , Norway , Based on our guiding principle of quality is the key to development, we continually strive to exceed our customers' expectations. As such, we sincerely invite all interested companies to contact us for future cooperation, We welcome old and new customers to hold hands together for exploring and developing; For more information, please feel free to contact us. Thanks. Advanced equipment, strict quality control, customer-orientation service, initiative summary and improvement of defects and extensive industry experience enable us to guarantee more customer satisfaction and reputation which, in return, brings us more orders and benefits. If you are interested in any of our products, please feel free to contact us. Inquiry or visit to our company are warmly welcome. We sincerely hope to start a win-win and friendly partnership with you. You can see more details in our website.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
plastic lidded mold clamshell soap molds memorypack mpk-a07 (www.memorypack.com.tw)
Memorypack有蓋單格皂模MPK-A07
If you need more information, please contact with with us
barret-chen@memorypack.com.tw
shop@memorypack.com.tw
superpolu@gmail.com
shinly@ms18.hinet.net
POLU industrial Ltd
Shinly Plastics corporation
WJP memorypack
www.memorypack.com.tw
www.shinly.com.tw
www.wjp-memorypack.com
soap making
soap making mold
soap making supply
soap making tool
soap mold
soap tray mold
soap bar mold
lidded mold
lidded clamshell
lidded soap mold
soap mold with lid
MPK
Memorypack
皂模
手工皂模
作皂模具
作皂工具
手工皂塑膠盒
有蓋皂模
手工皂模塑膠盒作皂工具
手工皂模具設計
手工皂模具製造
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.











