11 Years Manufacturer Melamine toothbrush holder Export to Czech republic
11 Years Manufacturer Melamine toothbrush holder Export to Czech republic Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our progress depends about the advanced products ,fantastic talents and continuously strengthened technology forces for 11 Years Manufacturer Melamine toothbrush holder Export to Czech republic, The product will supply to all over the world, such as: Bandung , Macedonia , Orlando , We have been very responsible for all details on our customers order no matter on warranty quality, satisfied prices, quick delivery, on time communication, satisfied packing, easy payment terms, best shipment terms, after sales service etc. We provide one-stop service and best reliability to our every customers. We work hard with our customers, colleagues, workers to make a better future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
FOLLOW ME ON INSTAGRAM =D http://instagram.com/andreaschoice
Facebook me!
http://www.facebook.com/AndreasChoice
Stuff in video:
exfoliating buffer from sally’s
Dove deodorant
Sugaring wax recipe:
2 cups sugar
1/4 cup water 1/4
cup lemon juice (FROM REAL LEMONS preferably)
Baking soda paste:
-mix baking soda and water until you have a paste… apply.. leave on for 10-15 mins, rinse
Apple cider vinegar:
-wipe with cotton ball, towelette, etc…no need to rinse
potato juice:
either blend it into a paste, or just cut the potato open. Juice should come right out. (twss)
baking soda deodorant
-Just apply to underarms
Links:
My Blog:
http://andreaschoiceonline.com
TWITTER!
http://twitter.com/AndreasChoice
TUMBLR:
http://andreaschoice.tumblr.com
Twitpic (Phone photos):
http://twitpic.com/photos/AndreasChoice
DailyBooth (webcam photos):
http://dailybooth.com/andreaschoice
Chick Approved:
http://chickapproved.com/partner/andreaschoice
Or, See all of my profiles here:
http://itsmyurls.com/andreaschoice
I created this video using my Logitech Pro 9000 webcam software. Another Goodwill find, Japanese serving trays
This supplier stick to the principle of "Quality first, Honesty as base", it is absolutely to be trust.











