Wholesale PriceList for melamine round ashtray Supply to Turkmenistan
Wholesale PriceList for melamine round ashtray Supply to Turkmenistan Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
With a complete scientific quality management system, good quality and good faith, we win good reputation and occupied this field for Wholesale PriceList for melamine round ashtray Supply to Turkmenistan, The product will supply to all over the world, such as: United Arab emirates , London , Greek , When you are keen on any of our goods following you view our product list, be sure to feel free to make contact with us for inquiries. You'll be able to send us emails and get in touch with us for consultation and we shall respond to you as soon as we're able to. If it's convenient, you could find out our address in our web site and come to our enterprise. or additional information of our products by yourself. We're generally ready to build lengthy and steady co-operation relations with any possible shoppers within the associated fields.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We have different speeds Max 12.000 Piece/hour . Complete line from waste paper to final egg trays . Our Technical service is in TURKEY .
Bir cok modelimizi mevcuttur. Maximum 12.000adet/saat hizla calismaktadir . Komple hattir . Cop kagittan son urune kadar komple tesisdir .
CMCC MAKINA Güvencesi ile
www.cmcc.com.tr
www.cmcconsulting.hk
Mail : info@cmcc.com.tr
Tel ; +90 212 549 11 15
Mob: +90 532 231 23 67
The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.










