Wholesale PriceList for melamine mixing bowls for Oslo Manufacturer
Wholesale PriceList for melamine mixing bowls for Oslo Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5pcs Round Melamine Mixing Bowl Set |
| Item No. | BW025 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 1set/box,2set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 30.2*30.2 cm/ 26.5*26.5cm / 22.7*22.7 cm/ 19.6*19.6 cm /16*16 cm |
| Width | 30.2*30.2 cm/ 26.5*26.5cm / 22.7*22.7 cm/ 19.6*19.6 cm /16*16 cm |
| Height | 12.6cm / 11.2 cm / 9.6 cm / 8.3 cm / 7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 3.3 |
| Shipping Weight (kg) | 4.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our personnel are generally in the spirit of "continuous improvement and excellence", and together with the outstanding top quality merchandise, favorable price tag and fantastic after-sales solutions, we try to gain every single customer's rely on for Wholesale PriceList for melamine mixing bowls for Oslo Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Washington , Orlando , Ukraine , We've got won a good reputation among overseas and domestic clients. Adhering to the management tenet of "credit oriented, customer first, high efficiency and mature services", we warmly welcome friends from all walks of life to cooperate with us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shows how to do it yourself with the use of basic tools such as Household Iron, Utility Knife, Brown Paper, Sand Paper and Clamps.
About this Channel – https://www.youtube.com/watch?v=4XNo9…
Follow me on Facebook – https://www.facebook.com/LizKreate?ref=hl
Jewelry Making Tutorials – http://www.youtube.com/playlist?list=PLKz21al88ViEih85hG7ZiSZIYQmsv6WV0
Liz Kreate Recipe – http://www.youtube.com/playlist?list=PLKz21al88ViFhoAEfZDfOtHqrQqBllUuX
How to Find Gold and Gems – http://www.youtube.com/playlist?list=PLKz21al88ViGnuqq5sYBjuBthfKPhRNGO
PEDRO the Budgie – https://www.youtube.com/playlist?list=PLKz21al88ViEmoVtph1ZjkyGfMchZFcgU
LAPIDARY Gem Cutting – https://www.youtube.com/playlist?list=PLKz21al88ViFknwDrLvXnyCXL_PaOuago
Watch our step-by-step film showing how to lay laminate flooring, with expert advice and top tips to help you complete the job with confidence.
See the other parts in this series:
Part 1: Preparation
Part 2: Underlay
Part 4: Laying Tongue & Groove Solid Wood
Part 5: Finishing Touches & Maintenance
Visit the official B&Q YouTube channel. Here you’ll find the ideas and know-how you need to make your home improvement dream a reality: http://www.youtube.com/bandq
Need a helping hand with your DIY project? We’re always uploading new films, so whatever your project, we’re here to support you 24/7. Subscribe today so you don’t miss out. http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=bandq
When embarking on any DIY project, health and safety is paramount. If you are unsure on the steps in this guide, professional tradesmen can be found via B&Q Homefit. For further information visit http://www.diy.com/B&QHomefit
Please read the video disclaimer before undertaking tasks in this film: http://www.diy.com/videodisclaimer
For more advice go to http://www.diy.com/advice
To shop at B&Q go to http://www.diy.com
Join the B&Q Club for exclusive offers: http://www.diy.com/club
Follow us on Twitter: http://www.twitter.com/bandq
Like us on Facebook: http://www.facebook.com/bandq
Be inspired on Pinterest: http://www.pinterest.com/bandq
Find ideas on Houzz: http://www.houzz.co.uk/pro/bandq/
Our B&Q You Can Do It Book is available in-store. This complete step-by-step book of home improvement is the ultimate tool for successful home maintenance and makeovers, making those DIY projects easier with many useful guides and tips.
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.









