Wholesale PriceList for melamine divided plate to Israel Factory
Wholesale PriceList for melamine divided plate to Israel Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
By using a full scientific excellent administration method, great quality and fantastic religion, we get good reputation and occupied this discipline for Wholesale PriceList for melamine divided plate to Israel Factory, The product will supply to all over the world, such as: Manila , Egypt , Vietnam , To work with an excellent products manufacturer, our company is your best choice. Warmly welcome you and opening up the boundaries of communication. We are the ideal partner of your business development and look forward to your sincere cooperation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
080813-08899 , 09058-844721 09319-933241, 09456-624895 S.K.ENGINEERS GARDEN CITY OPP PAVAN BIHAR UNIVERCITY ROAD BAREILLY U.P Low …
http://www.superpoli.it/it/regina/
Dalla cottura alla pasticceria! Scopri la nostra selezione di prodotti irresistibili. Una completa gamma di utensili e accessori pensati per semplificare la tua vita in cucina!
Tra il 23 febbraio e il 21 marzo da Regina ti aspetta il Catalogo Tescoma!
Grandi Magazzini Regina, siamo pieni di idee.
This is a honest and trustworthy company, technology and equipment are very advanced and the prodduct is very adequate, there is no worry in the suppliment.











