Wholesale price for melamine outdoor dinnerware Export to Frankfurt
Wholesale price for melamine outdoor dinnerware Export to Frankfurt Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Outdoor Dinnerware |
| Item No. | TZ002 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 28 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.6 |
| Shipping Weight (kg) | 6.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
The customer satisfaction is our primary target. We uphold a consistent level of professionalism, quality, credibility and service for Wholesale price for melamine outdoor dinnerware Export to Frankfurt, The product will supply to all over the world, such as: Birmingham , Iceland , Pakistan , So far our merchandise have been exported to east Europe, the Middle East, Southeast, Africa and South America etc. We have now 13years experienced sales and purchase in Isuzu parts at home and abroad and the ownership of the modernized electronic Isuzu parts checking systems. We honor our core principal of Honesty in business, priority in service and will do our best to provide our customers with high quality items and excellent service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
S. Ali Myers of http://3rdeyeactivation.com speaks about the third eye or pineal gland, DMT, serotonin, melatonin, melanin, dark matter, dark energy and one episode. Tune in to find out the truth about the 3rd eye and what it actually does. The third eye is mystical but it is also practical and used everyday. Third eye activation and opening is also spoken about in this video.
Ultimate Spiritual Development Workshop (Online) http://thirdeyeactivation.com/classes/
Website: http://3rdeyeactivation.com
Consultations & Services http://thirdeyeactivation.com/services/
Products: http://thirdeyeactivation.com/store/
Meditation MP3s: http://thirdeyeactivation.com/downloads/
Facebook: http://facebook.com/salimyers
Twitter: http://twitter.com/thirdeyeact
Radio Show: http://blogtalkradio.com/mindrightradio
Keywords: pineal gland, third eye, 3rd eye, DMT, melanin, serotonin, melatonin, spirit molecule, S. Ali Myers, third eye activation, opening, chakra, ajna, nde, david wilcock, bro panic, phil valetine, jewell pookrum
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!










