Wholesale Price China melamine ice cream bowls to Iran Manufacturer
Wholesale Price China melamine ice cream bowls to Iran Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Ice cream bowl |
| Item No. | BW207 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | Melamine Ice Cream Spoon |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.3 |
| Shipping Weight (kg) | 6.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our workforce through professional training. Skilled professional knowledge, solid sense of service, to fulfill the services demands of consumers for Wholesale Price China melamine ice cream bowls to Iran Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Washington , Danish , Naples , As an experienced group we also accept customized order and make it same as your picture or sample specifying specification and customer design packing. The main goal of our company is to build up a satisfactory memory to all customers, and establish a long term win-win business relationship. Choose us, we always wait for your appearance!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7955342?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-461958
Margaritaville 10th Anniversary Edition Key West Frozen Concoction Maker with EasyPour Jar, ExtraLarge Ice Reservoir and Ultimate Party Guide
Take your party to Margaritaville with this frozen…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #461958
This enterprise in the industry is strong and competitive, advancing with the times and develop sustainable, we are very pleased to have a opportunity to cooperate!











