Wholesale Distributors for melamine two tone bowl Supply to Congo
Wholesale Distributors for melamine two tone bowl Supply to Congo Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Round Melamine Two Tone Bowl |
| Item No. | BW256 |
| Shape | Round |
| Body Color | White/Off White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 18 cm |
| Height | 12 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
While using the "Client-Oriented" organization philosophy, a rigorous top quality command process, highly developed production devices and a potent R&D workforce, we normally provide high quality products, outstanding solutions and aggressive charges for Wholesale Distributors for melamine two tone bowl Supply to Congo, The product will supply to all over the world, such as: Liberia , Danish , Turkey , You can let us know your idea to develop unique design for your own model to prevent too much similar parts in the market! We will provide our best service to satisfy all your needs! You should contact us right away!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Plastic plate shrink wrapping machine is automatic feeding, side sealing, shrinkage wrapping. If lack of product, the machine will stop automatically.
ally@leadmach.com
whatsapp:008618066476286
Watch our step-by-step film showing how to lay laminate flooring, with expert advice and top tips to help you complete the job with confidence.
See the other parts in this series:
Part 1: Preparation
Part 2: Underlay
Part 4: Laying Tongue & Groove Solid Wood
Part 5: Finishing Touches & Maintenance
Visit the official B&Q YouTube channel. Here you’ll find the ideas and know-how you need to make your home improvement dream a reality: http://www.youtube.com/bandq
Need a helping hand with your DIY project? We’re always uploading new films, so whatever your project, we’re here to support you 24/7. Subscribe today so you don’t miss out. http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=bandq
When embarking on any DIY project, health and safety is paramount. If you are unsure on the steps in this guide, professional tradesmen can be found via B&Q Homefit. For further information visit http://www.diy.com/B&QHomefit
Please read the video disclaimer before undertaking tasks in this film: http://www.diy.com/videodisclaimer
For more advice go to http://www.diy.com/advice
To shop at B&Q go to http://www.diy.com
Join the B&Q Club for exclusive offers: http://www.diy.com/club
Follow us on Twitter: http://www.twitter.com/bandq
Like us on Facebook: http://www.facebook.com/bandq
Be inspired on Pinterest: http://www.pinterest.com/bandq
Find ideas on Houzz: http://www.houzz.co.uk/pro/bandq/
Our B&Q You Can Do It Book is available in-store. This complete step-by-step book of home improvement is the ultimate tool for successful home maintenance and makeovers, making those DIY projects easier with many useful guides and tips.
Managers are visionary, they have the idea of "mutual benefits, continuous improvement and innovation", we have a pleasant conversation and Cooperation.











