Wholesale Dealers of 6inch Melamine Sushi Plate Supply to Marseille
Wholesale Dealers of 6inch Melamine Sushi Plate Supply to Marseille Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
Our workforce through professional training. Skilled professional knowledge, solid sense of service, to fulfill the services demands of consumers for Wholesale Dealers of 6inch Melamine Sushi Plate Supply to Marseille, The product will supply to all over the world, such as: Seychelles , El Salvador , Afghanistan , We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Ideally suited for anyone setting up a new home, this all-in-one kitchen set from Everwel consists of 101 pieces. Made of superior quality stainless steel, this extremely strong and durable set will not have dents or bend.
Visit us to know more:- http://bit.ly/1x0Xi1f
Wood filler and wood putty can completely hide holes in stained wood if properly applied. CLICK HERE: http://amzn.to/1OwbiF9 to get the amazing blendable putty Tim Carter of AsktheBuilder.com shows in this video. Use it and you’ll get a perfect finish when using wood putty and carpenters wood filler on stained wood. Some plastic wood filler or other types of compounds contain resins and other chemicals which can create marks in your wood. Wood putty comes in different colors and you can mix them to get the correct color match. Once the hole is filled, put one additional layer of stain on the entire piece and you won’t be able to see where the holes used to be. Watch this AsktheBuilder.com video for more details.
Sign up NOW for Tim’s FREE weekly newsletter at: http://go.askthebuilder.com/NewsletterSignupNow
Discover more information at askthebuilder.com:
http://www.askthebuilder.com/how-to-fill-wood-cracks/
http://www.askthebuilder.com/woodpecker-damage/
http://www.askthebuilder.com/fill-holes-in-hardwood-floor/
http://www.askthebuilder.com/repairing-carpenter-bee-damage/
The company has rich resources, advanced machinery, experienced workers and excellent services, hope you keep improving and perfecting your products and service, wish you better!










