Wholesale 100% Original Melamine serving tray for Bahamas Importers
Wholesale 100% Original Melamine serving tray for Bahamas Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 20inch Melamine Rectangle Tray with Handle |
| Item No. | TR078 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,6pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 50.5 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Height | 4.9 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our mission will be to become an innovative supplier of high-tech digital and communication devices by furnishing benefit added structure, world-class manufacturing, and service capabilities for Wholesale 100% Original Melamine serving tray for Bahamas Importers, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia , kazakhstan , Durban , We offer the great variety of products in this field. Besides, customized orders are also available. What's more, you will enjoy our excellent services. In one word, your satisfaction is guaranteed. Welcome to visit our company! For more information, please come to our website.If any further inquiries, please feel free to contact us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This is such a cool design, I can barely bring myself to sell it. It’s all clever angles and it just screams ‘modernist’, but it also has the brilliant textured effect that is seen in Pukeberg pieces of this era, reminiscent of ice. Englund worked for Pukeberg from 1966.
Height: 5 cm
Width: 15 cm
Weight. 800 g
Stickered “pukeberg sweden” and “design eva englund”
Condition: very light wear to base and stickers, a line from manufacture, a few unintended bubbles
Our Reference: 2661
http://www.modernistglass.com/glasspieces/view/2661
Price: US $130.00 + shipping
Get a copy of our recipe e-book here http://thevgncnr.co/2kQWuXa
Visit http://thevgncnr.co/1SJgPXZ for the ingredients list, extra info, and more video recipes.
Cooking Equipment US:
Chopping boards: http://www.therusticdish.com/
Wok Pan: http://amzn.to/2p5jdFB
Frying Pan: http://amzn.to/2oxW0IR
Santoku Knife: http://amzn.to/2pgAU1y
Chef’s Knife: http://amzn.to/2oGumM8
Utility Knife: http://amzn.to/2ohEG9l
NutriBullet: http://amzn.to/2pmBoDu
Vitamix: http://amzn.to/2oyeXLK
Silicone Spatula Small: http://amzn.to/2nON0lz
Silicone Spatula Large: http://amzn.to/2oybflb
Silicone Spatulas Set: http://amzn.to/2p5euDP
Silicone Deep Spoon Small: http://amzn.to/2p5eNyA
Silicone Deep Spoon Large: http://amzn.to/2pmEg3e
Kitchen Scale 1: http://amzn.to/2pmyHSq
Kitchen Scale 2: http://amzn.to/2oKvIW7
Precision Scale: http://amzn.to/2pmlMzQ
Cooking Equipment UK:
Chopping boards: http://www.therusticdish.com/
Wok Pan: http://amzn.to/1jxu9nW
Frying Pan: http://amzn.to/1POXlA5
Santoku Knife: http://amzn.to/2nM2eYp
Chef’s Knife: http://amzn.to/2otIvdk
Utility Knife: http://amzn.to/2pCWUDr
NutriBullet: http://amzn.to/2og6GdR
Vitamix: http://amzn.to/2piUcXa
Silicone Spatula Small: http://amzn.to/1m3o6Je
Silicone Spatula Large: http://amzn.to/2oejmlS
Silicone Deep Spoon Small: http://amzn.to/2oeb0Le
Silicone Deep Spoon Large: http://amzn.to/2pCZw4a
Kitchen Scale 1: http://amzn.to/1Ry1A9e
Kitchen Scale 2: http://amzn.to/2oe8V1M
Precision Scale: http://amzn.to/2piTvwY
CONNECT WITH US:
★Patreon: http://thevgncnr.co/1NeWygJ
★Instagram: http://thevgncnr.co/1qwVn1E
★Facebook: http://thevgncnr.co/1p6TJCU
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!










