Wholesale 100% Original melamine pizza plate Supply to Thailand
Wholesale 100% Original melamine pizza plate Supply to Thailand Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We'll make every effort and hard work being outstanding and excellent, and speed up our techniques for standing during the rank of global top-grade and high-tech enterprises for Wholesale 100% Original melamine pizza plate Supply to Thailand, The product will supply to all over the world, such as: Jamaica , Turkey , Curacao , We are your reliable partner in the international markets of our products. We focus on providing service for our clients as a key element in strengthening our long-term relationships. The continual availability of high grade products in combination with our excellent pre- and after-sales service ensures strong competitiveness in an increasingly globalized market. We are willing to cooperate with business friends from at home and abroad, to create a great future. Welcome to Visit our factory. Looking forward to have win-win cooperation with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Directed and conceived by Melanie Martinez
Cinematography by Josh McKie
Executive producer: Wes Teshome
Set design by Holly Trotta
Wardrobe by Melanie Martinez
Makeup by Melanie Martinez
Hair by William Scott Blair
Edited by Tony Corella and Melanie Martinez
Production Manager: Rodney Bryson
Producer: Mat Holis
Colorist: Kath Raisch
VFX: Ethan Chancer
Executive producer: Daniel Livschutz
Production company: Vilas Entertainment
Office coordinator: Austin Gomez
Get ‘Cry Baby’ Now!
iTunes: http://smarturl.it/MelanieCryBaby
Google Play: http://smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
Amazon: http://smarturl.it/A_MelanieCryBaby
Spotify: http://smarturl.it/S_MelanieCryBaby
Get Official Melanie Martinez Merch Here: http://smarturl.it/Visit_MMstore
Instagram: http://www.instagram.com/littlebodybigheart
Twitter: http://www.twitter.com/MelanieLBBH
Facebook: http://www.facebook.com/MelanieMartinezmusic
Speaking of this cooperation with the Chinese manufacturer, I just want to say"well dodne", we are very satisfied.











