Well-designed Melamine serving tray for New Zealand Manufacturers
Well-designed Melamine serving tray for New Zealand Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 20inch Melamine Rectangle Tray with Handle |
| Item No. | TR078 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,6pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 50.5 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Height | 4.9 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
Our firm since its inception, normally regards item top quality as company life, constantly make improvements to generation technology, improve product excellent and repeatedly strengthen organization total good quality management, in strict accordance with the national standard ISO 9001:2000 for Well-designed Melamine serving tray for New Zealand Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Canada , Israel , Grenada , Our company sticks to the principle of "high quality, reasonable price and timely delivery". We sincerely hope to establish good cooperative relationships with our new and old business partners from all parts of the world. We hope to work with you and serve you with our excellent goods and services. Welcome to join us!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://smarturl.it/AssociatedPress
An Iowa man embarks on a search for the owner of 30 butchered chickens found on the side of the road. His search on Facebook turns the unlikely discovery into a holiday miracle. (Dec. 20)
he Associated Press is the essential global news network, delivering fast, unbiased news from every corner of the world to all media platforms and formats.
AP’s commitment to independent, comprehensive journalism has deep roots. Founded in 1846, AP has covered all the major news events of the past 165 years, providing high-quality, informed reporting of everything from wars and elections to championship games and royal weddings. AP is the largest and most trusted source of independent news and information.
Today, AP employs the latest technology to collect and distribute content – we have daily uploads covering the latest and breaking news in the world of politics, sport and entertainment. Join us in a conversation about world events, the newsgathering process or whatever aspect of the news universe you find interesting or important. Subscribe: http://smarturl.it/AssociatedPress
http://www.ap.org/
https://plus.google.com/+AP/
https://www.facebook.com/APNews
https://twitter.com/AP
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.










